Wszczepienie chipu antykoncepcyjnego a częstsze i obfite miesiączki

Witam. Mam 25 lat i Od 3 tygodni mam okres. Pare lat temu wszczepilam sobie chip antykoncepcyjny za granicą i od 1.5 roku powinnam go wyjąć ale w Polsce nie wiem gdzie to zrobić, bo żaden lekarz nie wie nawet co to jest. Czy przez ten chip (choć już nie działa) mogę mieć częste i obfite miesiączki? teraz pierwszy raz mam okres tak długo i czuje się coraz słabsza.. jeżeli to nie przez chipa to co może to powodować? Bardzo proszę o odpowiedź i radę.. Czy to może być coś groźnego? Ania

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę opisanego, przedłużającego się krwawienia. Teoretycznie może być to jednak związane ze wszczepionym chipem antykoncepcyjnym. Tak naprawdę powinna Pani ten chip usunąć i może to zrobić każdy ginekolog operacyjny. Proszę nie bagatelizować problemu, ponieważ takie krwawienie może być przyczyną anemii i innych powikłań zdrowotnych. Sugeruję niezwłoczną konsultację ginekologiczną.