Wszczepienie czterech bajpasów u 63-latka z niedoczynnością tarczycy

witam muj tata jest po wszczepieniu 4 baypasów czy 4 paypasy to dużo i czy w czwartej obie po operacji juz mu nic nie grozi tata ma 63 lata choruje tez na niedoczynnosc tarczycy

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie można nigdy jednoznacznie stwierdzić, że operowanej osobie nic już nie grozi, choć rzeczywiście, najbardziej niebezpieczny okres okołooperacyjny ojciec ma już za sobą i powoli przychodzi pora na rehabilitację. By-passów nie wszczepia się bez wskazań i zakres wykonanego zabiegu musiał być zgodny ze stanem przed operacją. Jest to "normalny" zakres operacji, wykonuje się zarówno mniejszą, jak i większą ilość zespoleń