Wszczepienie implanu zęba u 40-latka

Witam. Chciałbym wszczepić sobie implant na miejsce zęba który został zakwalifikowany do usunięcia. Czy implant może być wstawiony w zębodół zaraz po usunięciu zęba? Jakie szczepienia powinienem wykonać przed zabiegiem wszczepienia? Jaki okres czasu po wszczepieniu nakłada się koronę? Pozdrawiam. Andrzej

w niektórych przypadkach istnieje możliwość wprowadzenia implantu bezpośrednio po usunięciu. Zabieg trzeba poprzedzić dokładną diagnostyką, czyli odpowiednimi badaniami przede wszystkim rtg i CBCT. Nie są wymagane szczepienia. Koronę na implant zakłada się bądź bezpośrednio po implantacji (tzw obciążenie natychmiastowe) bądż po kilku miesiącach po całkowitym wgojeniu implantu (obciążenie odroczone). Wszystko zalezy od warunków w jamie ustnej, wyniku diagnostyki i użytego systemu implantologicznego. Wszystko to można przedyskutować z lekarzem stomatologiem-implantologiem na wizycie konsultacyjnej

Jedną z podstawowych rzeczy przy implantacji natychmiastowej jest to jak pójdzie samo usunięcie zęba. Czy po usunięciu pozostanie odpowiednia ilość i jakość tkanki kostnej w zębodole. Czy wokół usuniętego zęba nie toczył się proces zapalny. Jest bardzo dużo elementów na które lekarz musi zwrócić uwagę i ocenić podczas usuwania zęba i właściwej kwalifikacji do zabiegu implantacji. Bardzo często implantacji natychmiastowej towarzyszy uzupełnienie tkanki kostnej preparatem kościozastępczym. Co do kwestii obciążenia natychmiastowego implantu po jego wszczepieniu zaraz po ekstrakcji zęba, to byłbym bardzo ostrożny. Tutaj podstawowym kryterium jest jego stabilizacja pierwotna, a także kwestia umiejscowienia implantu w łuku zębowym. Jeśli jest to przedni odcinek i zależy Panu na tym aby wyjść z gabinetu od razu z koroną to można to rozważyć, ale jeśli jest to odcinek boczny to raczej bym tego nie robił. Odsetek niepowodzeń po implantacji i obciążeniu natychmiastowym jest większy niż po odciążeniu odroczonym. Co do czasu jaki musi minąć od implantacji do założenia na implancie korony to od 3-6 miesięcy, zależy od jakości kości, umiejscowienia i samego systemu implantologicznego.

Witam!

Oczywiście istnieje możliwość wykonania tzw "implantacji natychmiastowej" jest to wszczepienie implantu zaraz po usunięciu zęba. O wykonaniu takiego zabiegu decyduje lekarz poprzez ocenę panujących warunków. Po wszczepienie implantu należy odczekać ok 6 miesięcy. Jest to czas integracji kości z implantem. Po tym czasie wykonuje się część protetyczną.

Witam.
Implantacja natychmiastowa jest zabiegiem możliwym do przeprowadzenia - często wykonuje się go w odcinku przednim uzębienia. Jednak nie jest to procedura najczęstsza. Po diagnostyce zadecyduje lekarz. Koronę na implancie zakłada się w rożnym czasie - od natychmiastowej po implantacji aż do 6 miesięcy po wszczepieniu implantu. Zależy to głównie od konieczności szybkiego odtworzenia korony, stabilności wszczepu, warunków kostnych, miejsca impalntu...

Pozdrawiam,
lekarz implantolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/implanty-katowice.php

Witam serdecznie, istnieje możliwość natychmiastowej implantacji w przypadku usunięcia zębów siecznych, kłów i przedtrzonowców gdy warunki kostne umożliwią tzw. 'pierwotną stabilizację' implantu.
Zalecane szczepienie obejmuje WZW typu B. Standardowo koronę na implancie cementuje się po 2 miesiącach, jednak w przypadku wysokiej stabilizacji pierwotnej można implant obciążyć koroną tymczasową od razu lub przy niskiej stabilizacji pierwotnej okres do założenia korony ostatecznej może się wydłużyć. Pozdrawiam i zapraszam na konsultację.