Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wszczepienie przeszczepów kostnych mrożonych w kość udową

Jak wyglada wszczepienie przeszczepów kostnych mrożonych w kość udową, czy konieczne są gips , śruby do wzmocnienia. , czy konieczne jest zażywanie leków po przeszczepie?
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, Przeszczep tzw. "gruzu kostnego" pozwala na szybsze gojenie się kości, wypełnianie ubytków kostnych. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda leczenia - przeszczepiany materiał, w przeciwieństwie do innych przeszczepianych narządów, nie zawiera żywych komórek i nie jest konieczne leczenie immunosupresyjne. Sposób leczenia zależy od miejsca złamania, należy jednak liczyć się zarówno z zespoleniem "śrubami" (w dużo większej ilości wypadków), jak i unieruchomieniem w opatrunku gipsowym.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy