Wszczepienie przeszczepów kostnych mrożonych w kość udową

Jak wyglada wszczepienie przeszczepów kostnych mrożonych w kość udową, czy konieczne są gips , śruby do wzmocnienia. , czy konieczne jest zażywanie leków po przeszczepie?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Przeszczep tzw. "gruzu kostnego" pozwala na szybsze gojenie się kości, wypełnianie ubytków kostnych. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda leczenia - przeszczepiany materiał, w przeciwieństwie do innych przeszczepianych narządów, nie zawiera żywych komórek i nie jest konieczne leczenie immunosupresyjne. Sposób leczenia zależy od miejsca złamania, należy jednak liczyć się zarówno z zespoleniem "śrubami" (w dużo większej ilości wypadków), jak i unieruchomieniem w opatrunku gipsowym.