Wszy a zafarbowanie włosów

Witam prosze o pomoc któreś z moich dzieci przyniosło wszy jak skutecznie pozbyć sie ich wraz z gnidami czy zafarbowanie włosów pomorze ?

Witam!
Żeby pozbyć się wszy należy zastosować specjalny szampon (dostępny w aptece bez recepty) - farmaceuta pomoże dobrać odpowiedni. W przypadku stosowania preparatu u dzieci należy sprawdzić, czy jest on dla nich bezpieczny. Nie polecam farbowania włosów jako sposobu zwalczania wszy.
Ponadto polecam zapoznanie się z artykułem na ten temat - omówione są w nim porady do których warto się zastosować pomimo użycia preparatu na wszy (tak żeby zapobiec przetrwaniu niechcianych "lokatorów" w mieszkaniu)
https://portal.abczdrowie.pl/wszawica-glowowa