Wszyscy twierdzą, że jestem chuda - czy mam anoreksję?

Mam 27 lat, mam wzrostu 155 cm, ważę 46 kg. Chciałabym schudnąć z 10 kg. Wszyscy twierdzą, że jestem chuda, ale ja tak nie myślę. Unikam tłustych potraw. Wolę jeść w samotności. Codziennie kontroluję wagę. Dużo piję zielonej herbaty. Bardzo mało jem, prawie nic. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała znajduje się na dolnej granicy normy. Nie można więc (na razie) rozpoznać u Ciebie anoreksji.
Jeśli jednak nadal będziesz tak się odżywiać i dążyć do dalszej utraty kilogramów, możesz dojść do etapu pełnoobjawowej anoreksji.
Zdecydowanie nie powinnaś się dalej odchudzać. Jeśli nie akceptujesz swojego ciała, masz niską samoocenę - zapisz się do psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam