Wszystkiego się boję, czy to depresja? Proszę o pomoc

Witam i proszę o pomoc. Mam 13 lat, codziennie płaczę bez powodu, chodzę załamana, boję się wszystkiego, miałam problemy w szkole (szantaż i w ogóle przezywają mnie) - strasznie się z tym przejmuję. Gdy ktoś zadzwoni do drzwi i widzę tam jakiegoś mężczyznę zaraz się obawiam, że przyszedł aby mi coś zrobić, siedzę w domu całymi dniami. Bardzo proszę o pomoc, byłabym bardzo wdzięczna - proszę. Pozdrawiam

Witam!
Negatywne oddziaływanie rówieśników oraz lęk, jaki odczuwasz w związku z ich zachowaniem, mogą wpływać także na inne dziedziny Twojego życia. Presja otoczenia i stres wywołany zachowaniem dzieci w szkole może prowadzić do drażliwości, nerwowego zachowania oraz powstawania trudnych emocji. Napady płaczu i lęk przed obcymi mogą być związane z przeżyciami w szkole.
Porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami. Oni mogą zainterweniować w Twojej sprawie w szkole i pomóc Ci przezwyciężyć te trudności. Wsparcie osób bliskich i ich pomoc zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i większą pewność siebie w walce z trudnościami. Jeśli nie będziesz mogła poradzić sobie z emocjami, a lęk będzie narastał mimo pomocy rodziców, skorzystaj z pomocy psychologa

Pozdrawiam