Wszystkim się przejmuję - jak wzmocnić swoją psychikę?

Witam! Chciałabym poznać parę sposobów (jeśli takie są ;)) na wzmocnienie psychiki. Mam problem, gdyż mam słabą psychikę, wszystkim się przejmuję. Proszę o pomoc. :)
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Trudno jest podać jeden konkretny sposób, który mógłby Pani pomóc. Napisała Pani bardzo mało o swoim problemie. W sytuacji wzmacniania psychiki bardzo ważne jest, co Pani rozumie pod pojęciem "słaba" i "mocna" psychika. Warto zasięgnąć bezpośredniej konsultacji z psychologiem i rozpocząć pracę nad swoim problemem. Inną możliwością jest uczestnictwo w warsztatach/treningach pomagających kształtować odpowiednie postawy oraz wzmacniać wybrane cechy osobowości. Może Pani także sama próbować wprowadzić w swoim życiu zmiany. W tym celu polecam skorzystać z pomocy poradników psychologicznych oraz informacji zawartych w internecie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie ze wszystkich możliwości. Jednak to do Pani należy wybór.

Pozdrawiam

Witam,

poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Przydałaby się pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi Pani zrozumieć swoje zachowanie w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego.

Pozdrawiam serdecznie