Wszystko mam grube - jak schudnąć?

Mam 16 lat, 166 cm wzrostu i ważę 51 kg. Mam strasznie grube uda, łydki i ogólnie wszystko mam grube. Źle się czuję w moim ciele, nie wyjdę w ogóle z domu, jeśli nie będę mieć na sobie szerokich ubrań, które zakrywają moje ciało. Stosuję od 2 miesięcy różne diety, ale żadna nie pomaga mi na te uda. Codziennie piję po 2 herbaty czerwone i 1 zieloną, od czasu do czasu piję przeczyszczacze, skaczę na skakance po 30 min i robię 100 brzuszków, ale to nic nie daje. Co mam zrobić, żeby mieć chudsze nogi?

Witam serdecznie,

Twoja obecna masa ciała jest zbyt niska w stosunku do wzrostu, dając wartość wskaźnika masy ciała 18,5 kg/m2. Dolną granicą normy jest wartość 19,5, dlatego też twoja waga wskazuje na wychudzenie. Nie powinnaś więc starać się o utratę kolejnych kilogramów.

Przypuszczam, że problemem nie jest Twoja sylwetka, lecz to, że ,,źle się czujesz w swoim ciele". To złe samopoczucie nie zależy od twojego ciała, lecz Twojego myślenia o nim oraz Twoich emocji. Wiele zależy od tego, jak określasz swoją wartość jako osoby. Czy jedynym miernikiem zadowolenia z siebie jest masa ciała? A jeśli tak, to dlaczego zaczęłaś myśleć w ten sposób? Co zmieniłoby się w twoim życiu, gdyby faktycznie zmienił się kształt Twoich ud i łydek?

Weź pod uwagę, że bulimia i anoreksja rozwijają się stopniowo, podstępnie. Na początku może być nawet przyjemnie - koleżanki patrzą z zazdrością, zachwytem ,,Ty to masz silną wolę..." ,,Jak to zrobiłaś?". W kolejnych etapach jednak to anoreksja przejmuje kontrolę nad życiem. W wojnie wydanej własnemu ciału zawsze przegrywasz.

http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji

http://portal.abczdrowie.pl/osteoporoza-podstawowe-informacje

Z pozdrowieniami