Wszysytko, co zjem, muszę spalić

Mam 18 lat, ważę 41/2 kg, jestem kobietą, ćwiczę ok. 2 h dziennie, w zależności co zjem. Jestem uczennicą ostatniej klasy liceum. Postanowiłam się odchudzić, w tym celu zmieniłam nawyki żywieniowe. Wagę utrzymuję. Wmojej rodzinie nie było osób z nadwagą. Chyba zaczynam chorować na anoreksję. Wszystko, co zjem, muszę spalić, ćwicząc w zależności od tego, co zjem. Nie wiem, co robić, gdzie się z tym zgłosić, to mnie już przytłacza, sytuacja trwa ok. 2 lat, proszę o pomoc.

Witam!

Podstawową metoda leczenia zaburzeń odżywiania się jest psychoterapia. Za szczególnie skuteczną uważa się psychoterapię poznawczo-behawioralną, której efektywność została potwierdzona szeregiem badań. W Twojej sytuacji radziłabym więc wizytę u psychoterapeuty specjalizującego się w leczeniu zaburzeń odżywiania. Z zaburzeniami odżywiania się często współwystępują zaburzenia depresyjne i lękowe, dlatego zaleca się również konsultację u specjalisty psychiatry. Warto jak najszybciej rozpocząć leczenie. Dzięki temu możesz zapobiec nieodwracalnym skutkom choroby.

Serdecznie pozdrawiam