Wtórny nowotwór złośliwy wątroby a chemia

Witam, u mojego męża stwierdzono wtórny nowotwór złośliwy wątroby ,jest duży guz w jelicie grubym i mały guz w płucu.W wątrobie stwierdzono liczne guzy wielkości do 38 mm.Lekarz onkolog stwierdził,że jest za póżno na zabieg i tylko może chemia powstrzymać dalszy rozwój choroby, mąż nie chce brać chemii, czy ma rację ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie podanych informacji można stwierdzić, rozsiany proces nowotworowy. Chemioterapia jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem.