Wtórny zanik miesiączki a przyjmowanie leku Cyclo-Progynova

W wyniku znacznego schudnięcia doszło u mnie do wtórnego zaniku miesiączki. Ginekolog, zbadała mnei przed dopochwowe usg, aby wykluczyć komplikacje związane z wkładką antykoncepcyjną...Mesiączki nei mam od stycznia. Lekarka bez uprzednich badań dodatkowych wskazała przyjmowanei przez 3 miesiące Cyclo-Progynova. Bardzo boję się skutków ubocznych leku i tego,że może nie powinnam go przyjmować? Nie chcę eksperymentowac z chormonami. Proszę o radę.

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani, wtórny brak miesiączki może być poważnym problemem, dlatego bardzo ważną informacją jest - jaką wkładkę Pani ma, ile Pani waży, ile Pani schudła??
Czy Pani wie z jakiego powodu ma Pani przyjmować tabletki??