Wybicie barku a rezonans magnetyczny

Witam. Wybiłem sobie lewy bark. Głowa kości ramienia przesunęła mi się w okolice piersi. Uraz był bardzo bolesny- na pogotowiu nastawiano mi bark pod narkozą. Na epikryzie napisano mi S43.0- Zwichnięcie lewego stawu ramiennego, jednak nie napisano jakiego stopnia jest to skręcenie. Zrobiono mi zdjęcia RTG, które są niewyraźne, a staw barkowy mnie bardzo boli. Czy mam prawo wymagać od ortopedy, w takiej sytuacji, skierowania na RM oraz skierowania na rehabilitację w trybie "cito".

Piotr Pilarski

Staw bankowy po urazie może boleć pomimo że jest dobrze nastawiony. W opisanym przypadku nie ma wskazań do MR. Ewentualnie można powtórzyć zdjęcie.

Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez osobistego zbadania nie da się ocenić wskazań do badania rezonansu i do rehabilitacji, radzę udać się do ortopedy celem ustalenia odpowiedniego postepowania.
Pozdrawiam