Wybicie stawu łokciowego

Witam jestem obecnie w Norwegii i w srode po upadku wypad mi lokiec ze stawu ktory po 1minucie nastawilem go sobie. Pojechalem niezwlocznie do szpitala i zlecili mi RTG na ktorym wszytko bylo ok. NIe wstawili mi gipsu ani nie kasazili nosic reki na temblaku. Powiedzieli ze jak opuchlizna zejdzie to wszystko bedzie ok. Mamy dzis niedziele cala reka jest opuchnieta, nosze ja na temblaku co prawda nie boli przy lekkim ruszaniu. Czy nie powinienem miec reki usztywnionej i kiedy zejdzie opuchlizna ?

Jeśli w rtg nie było złamań ani cech niestabilności, to można leczyć bez gipsu. Z tym, że nie będzie to tak szybko. Przez 2 tyg dobrze nosić temblak, a 2-3 razy dziennie wyjmować z niego kończynę i powoli ćwiczyć łokieć stopniowo zwiększając zakres ruchu. Do całkowitej sprawności powinien dojść po 6-8 tygodniach. Przez tyle czasu też lepiej nie wykonywać większych wysiłków