Wybielanie wypełnionych zębów paskami

Wybielanie wypełnionych zębów paskami. Witam. Czy wypełnienia w zębach są przeciwskazaniem dla stosowania pasków wybielających? Głównie dotyczą trzonowców, bo tam wypełnień mam najwięcej. Poza tym jedno niewielkie w górnej czwórce. Ponadto dwie szóstki przeleczone kanałowo. Chciałbym się dowiedzieć, czy w tym przypadku taka metoda wybielania jest w ogóle bezpieczna i nie prowadzi do komplikacji w tych wyleczonych zębach.

Witam serdecznie,
Jeśli nie jesteśmy pewni czy możemy poddać się wybielaniu zębów, najlepiej jest skonsultować się ze swoim stomatologiem. On oceni szczelność wypełnień i sprawdzi czy nie ma obecnej próchnicy. Pamiętajmy, że wybielanie nie zmieni nam koloru wypełnień.
Warto również w przypadku wybielania decydować się na wybielanie profesjonalne, w gabinecie stomatologicznych lub nakładkowe, z nakładami wykonanymi w gabinecie. W przypadku sposób domowych lub preparatów zamawianych przez internet istnieje ryzyko groźnych powikłań. Jeśli już decydujemy się na takie preparaty, koniecznie trzymajmy się zaleceń z ulotki.