Wybielanie zębów po ekstrakcji ósemki

Witam, Bede miala wyrywanego zeba madrosci, podobno nie bedzie trzeba ciac ani zakladac szwow i chcialabym zapytac, kiedy bede mogla zaczac wybielanie zebow, tzn. ile czasu po wyrwaniu? Wybielanie paskami 14% nadtlenku wodoru, siegaja tylko do czworek.

Witam, najlepiej wtedy jak wygoi się rana. Jest to najrozsądniejsza, myślę, decyzja i chyba wybielanie nie jest tak pilne, że trzeba coś przyspieszać. Proszę spokojnie poczekać i przystąpić do zabiegu po około 3-4 tyg., jeżeli nie będzie żadnych powikłań po ekstrakcji. Pozdrawiam

Lek. dent. Barbara Ĺťebrowska

najbezpieczniej jest odczekać około 2 tygodni aż dziąsło częściowo się wygoi
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani poczekać, aż skrzep powstały w zębodole po ekstrakcji zęba się "zorganizuje" - w przeciwnym wypadku podczas przepłukiwania ust po każdym zdjęciu pasków wybielających będzie istniało ryzyko wypłukania skrzepu,a w konsekwencji tak zwany suchy zębodól.
Jeśli nie będzie Pani pewna, kiedy może bezpiecznie przystąpić do wybielania, proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg ( usunięcie ). Skontroluje przebieg gojenia i poinformuje Panią o możliwości rozpoczęcia bezpiecznego wybielania.