Wybieranie kobiet z bujną przeszłością przez byłego partnera

Witam, prosze o porade,moj ex partner 36 lat , pakuje sie zawsze w dziwne zwiazki, z kobietami ktore maja bujna przeszlosc ,przedemna tak bylo ,gdy byl ze mna 1,5 roku, zawsze duzo o tym rozmawial ze tak zle trafial,ze mna byl zdrowy zwiazek ,rozstal sie ze mna bo nie byl gotowy i ma blokade jak twierdzi ,a teraz znow spotyka sie z kobieta ktora zdradzala ,jest w ukladzie bez zobowiazan z innym facetem,i mowi to do mojego ex,moj ex jest kawalerem bez dzieci,czemu pakuje sie w takie zwiazki?

Dzień dobry!

Nie ma jednej prostej odpowiedzi na Pani pytanie. Zazwyczaj dojście do takich wniosków i odkrycie mechanizmów rządzących naszym zachowaniem jest dłuższym procesem (np. w psychoterapii) i wymaga własnej refleksji samego zainteresowanego, analizy bardziej szczegółowych informacji dot. historii życia itp.

Pozdrawiam!

Dlaczego ludzie robią różne na pozór dziwne rzeczy? Ponieważ każdy jest inny i ma inne potrzeby i inaczej je zaspokaja. Jeżeli źle się Pani z tym czuje, to powinna Pani udać się do psychologa na konsultację. Być może ma Pani silny instynkt macierzyński i martwi to Panią bardzo gdy ( z Pani strony) wygląda to na krzywdę jaka dzieje się osobie z którą była/jest związana emocjonalnie?
Pozdrawiam.

Witam,

bardzo trudno jest zdiagnozować kogoś jedynie z opisu mówiącego jedynie o tym, jak Pani postrzega tę sytuację. Jedno jest pewne, Pani były partner jest osobą dorosłą i ma wpływ na to, z kim się spotyka i bierze na siebie pełne konsekwencje swoich wyborów i postępowania. Jeśli wybiera takie a nie inne kobiety, widocznie te związki są dla niego bardziej satysfakcjonujące niż stały, zdrowy związek. Być może bardziej szuka silnych emocji, doznań a nie zaangażowania, stałego bliskiego związku. Proszę pamiętać, że nie każdy w swoim życiu planuje standardowy scenariusz: dziewczyna>narzeczona>żona>dzieci>spokojna starość. Są osoby, które chcą przeżyć życie inaczej, czasami im się to zmienia, a czasami nie i mają do tego pełne prawo, w końcu to ich życie i nikt za nich go nie przeżyje. Pani były partner sam Pani powiedział, czemu dokonuje takich wyborów, czyli „że nie czuje się gotowy na poważny związek, że ma blokadę”. Jeśli zechce tę blokadę usunąć, bo uzna, że jednak chce żyć inaczej, to zawsze może skorzystać z pomocy psychologa, który może w tym pomóc. Jeśli jednak dla niego to nie jest problem i zechce z tą blokadą żyć, to ma pełne do tego prawo.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html