Wybór antybiotyku bez konsultacji z lekarzem

Witam mam takie pytanie bylem przeziebiony bolalo mnie kardlo straszny kaszel i katar zadecydowalem wybrac antybiotyk wiem bez konsultacji z lekarzem jest to grozne lecz bralem go i mam takie pytanie czy taki antybiotyk moze eliminowac takie pierwiastki w organizmie jak magnez potas itp? Moze wystapic mdlosci ? Nastepne pytanie co jezeli przyjmuje sie antybiotyk i pracuje sie na swiezym powietrzu i jest sie narazonym na wszelkie wychlodzenia

Lek. Tomasz Budlewski

Z powyższymi objawami należy udać się do lekarza. Co do zaburzeń elektrolitowych zależy od rodzaju antybiotyku jaki Pan przyjmował, tak samo wpływ pracy na powietrzu może potęgować osłabienie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego po odpowiednie zalecenia lekarskie.