Wybór diety wspomagającej rzeźbienie sylwetki

Jaka dobra dieta na rzeźbę sylwetki ? :) Obecnie waże 75kg, i jadam 5 posiłków dziennie. Mam 22lata jestem facetem i wzrostu 182cm. Trenuje 5 razy dziennie kalistenike. W rok schudłem z 90kg na 75, ale mój problem to poziom tłuszczu nadal powyżej 16%. Ogólnie dość niezłą sylwetke mam, ale brzuch słabo mieśnie widoczne :(

Mgr Anna Czyż Dietetyk, Bydgoszcz

Witam, nie ma potwierdzonych badań z których wynikałoby że np. jakieś produkty przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej z określonej okolicy ciała. 5 posiłków dziennie, właściwy skład posiłków okołotreningowych, nawadnianie, regeneracja to podstawy. Mogę jedynie zasugerować zwiększenie spożycia zielonych warzyw, soku pomidorowego, awokado, wapnia (wiąże tłuszcz-chude przetwory mleczne), owoców (w tym grejpfruty; antyoksydanty wspomagają spalanie tłuszczu), pełnoziarnistych produktów zbożowych (przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej w czasie wysiłku), olejów roślinnych i tłustych ryb(ryby w posiłkach wieczornych). Powodzenia!

Witam serdecznie,

Przede wszystkim dieta powinna dostarczać wszystkich składników odzywczych w odpowiednich proporcjach oraz musi być dostosowana do Pana dziennego zapotrzebowania energetycznego. W celu wyrzeźbienia ciała powinien Pan spożywać sporo łatwo przyswajalnego białka. Niezbędne są również węglowodany złożone jako główne źródło energii oraz węglowodany proste służące do odbudowy glikogenu. Jeżeli chodzi o tłuszcze to unika ich Pan w posiłkach okołotreningowych. Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pana potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk