Wybór lasera do depilacji jasnych włosów

Dzień dobry. Chciałbym poddać się zabiegowi depilacji laserowej. Mam jednak jasne i cienkie włoski. Czy istnieje laser do usuwania jasnych włosków? Wcześniej korzystałem z lasera IPL Quantum i lasera Elos (parę sesji). Pomimo to włoski jasne nadal się utrzymują.

Witam Pana,

Włosy jasne i cienkie są najtrudniejsze do usunięcia metodą laserowej depilacji. Ponieważ lasery działają na melaninę (barwnik) włosa.
Jeśli włosy są jasne (rude, platynowy blond, siwe) i cienkie to nie mamy szansy na usunięcia ich na trwałe jedynie osłabienie:-(
Proponuje spróbować lasera Light Sheer. Uważam, iż najrozsądniejsze w Pana przypadku będzie przeprowadzenie próby laserowej na obszarze 5 na 5 cm aby sprawdzić jak włosy reagują a po 4 czterech tygodniach sprawdzenie ile włosów procentowo ubyło i podjęcie wspólnie z terapeutą decyzji czy ta forma depilacji ma sens w Pana przypadku.

W wolnej chwili zapraszam do mnie do Instytutu na taką bezpłatną próbę laserową.
Pozdrawiam.

Włosy jasne i cienkie bardzo trudno usunąć laserem ponieważ większość laserów reaguje na zawarty we włosach barwnik. Urządzenie IPL, które formalnie nie jest laserem niestety nie radzi sobie z włosami jasnymi.

W przypadku jasnych włosów można zastosować fotodynamiczną depilację laserową, gdzie wykorzystuje się barwnik np. zieloną indocyjaninę i laser 808-810 nm. Musi Pan znaleźć gabinet gdzie stosują taką metodę.

Dzień dobry, niestety jasnych włosów nie jesteśmy stanie usunąć, mimo tego iż rynek estetyczny oferuje tego typu lasery to i tak zabiegi są nieskuteczne. Aby usunąć jasne włosy polecam regularnie wykonać zabiegi woskowania, które z czasem przerzedzą się i będą znacznie wolniej odrastać.
Pozdrawiam serdecznie