Wybór laserowej korekty wzroku

Szanowny Panie, jestem po konsultacji odnośnie zabiegu (laserowa korekta wzroku) moja wada - lewe oko zdrowe, prawe +2 cylinder, wstępnie wybrałem zabieg metoda Lasek, ale lekarz zakwestionował wykonanie zabiegu ta metoda wskazując na inna Lasik, argumentacja lekarza - Lasek jest do wady minus a nie plus. Pytanie moje czy to prawda?

Magdalena StusiĹska

Teoretycznie metoda LASEK koryguje też nadwzroczność. Może jest jeszcze jakiś inny powód dla którego lekarz chce wybrać inną metodę?