Wybór leków przeciwzakrzepowych

Dlaczego nie stosuje się w ogolnym lecznictwie innych lekow p/zakrzepowych tylko acenocumarol, tak kłopotliwy w terapii?/ czy to tylko cena ogranicza?

Magdalena Mroczek

Cena jest najważniejszym czynnikiem ograniczającym, ale terapię dobiera się dla każdego pacjenta indywidualnie. Ostatnio coraz częściej używa się też nowych leków przeciwzakrzepowych np. rybaroksabanu.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, decydujące znaczenie maja wskazania do stosowania leków przeciwkrzepliwych. Nowe antykoagulanty maja ograniczone zarejestrowane wskazania do użycia i sa dość drogie, co ogranicza ich stosowanie. Pozdrawiam