Wybór małokalorycznych słodkich potraw

Witam. Staram się odżywiać zdrowo. 1 sierpnia postanowiłam zaprzestać jedzenia słodyczy, z wyjątkiem gorzkiej czekolady i gumy do żucia na okres 85 dni. Jak na razie udaje mi się to. Staram się codziennie ćwiczyć, choć nie zawsze mam siłę. Moimi słodyczami stały się owoce i miód. Czy istnieją jakieś proste, zdrowe i małokaloryczne przepisy na coś słodkiego? Często mam chwile, gdzie gorzka czekolada czy banan nie wystarcza...

Do stosunkowo niskokalorycznych słodkich deserów należą kisiele i galaretki robione na bazie soków owocowych (dosłodzone ewentualnie niewielką ilością miodu), jogurty z owocami, smoothie owocowe, koktajle owocowe. Można także przygotować dania na bazie kasz lub (np. jaglana) lub płatków zbożowych z sosem z owoców, ale kaloryczność tych będzie determinowana wartością energetyczną dodatku zbożowego. Może Pani także pomyśleć o przygotowaniu serników - jest wiele przepisów na dietetyczne wersje tego ciasta, ale są one bardziej czasochłonne.

Witam. Ochotę na słodycze może ustabilizować odpowiednia ilość błonnika pokarmowego, która powinna być w Pani diecie. Osłabienie i niemożliwość wykonywania ćwiczeń - warto było by zweryfikować kaloryczność czy ona nie jest za mała w stosunku do zapotrzebowania energetycznego, stąd ochota na zjedzenie czegoś i przy spadku poziomu cukru we krwi wybieramy właśnie coś słodkiego. Dwa warto robić dni przerwy chociażby na regeneracje mięśni.