Wybór metody antykoncepcyjnej po uregulowaniu cyklu

od 17rż brałam Cilest (ok. 3l.),następnie miałam przerwę i z powodu ciągłego braku miesiączki, stosowałam progesteron(Provera,później Duphaston)Po uregulowaniu cyklu mój ginekolog przepisał miDaylette. Jednak zaniechałam brania tabletek po 5op i pierwszy raz od wielu lat, dostałam okres bez wywoływania go progesteronem. Zastanawiam się teraz ponownie nad metodą antykoncepcyjną-czy powinnam wrócić do Daylette, czy lepsza byłaby wkładkaJaydess? mam 22 lata, jednak wolałabym uniknąć tabletek.

Pani radość z okresu w terminie może być przedwczesna, bowiem spodziewam się, że następna miesiąćzka będzie po około 35 dniach, a kolejna nie wystąpi wcale. Zobaczymy.
Poprzez badani horomonalne należy poznać przyczynę zaburzeń (jeśli jednak się pojawią).
Odnośnie antykoncepcji to Yajdess ma zdecydowanie najmniejszy wpływ i nie hamuje i tak już nieco niestabilnego cyklu płciowego