Wybór metody leczenia

Podczas ostatniej wizyty u specjalisty lekarz stwierdził po badaniu USG że mam niewydolną małą żyłkę w okolicach pachwiny ,jednak największy , główny żylak biegnie od pachwiny , zewnetrzna strona uda do zgiecia pod kolanem, gdzie się rozgałezia. Lekarz dał mi do wyboru dwie metody usuniecia tych żylakow - tradycyjna operacje lub ostrzykiwanie . Wstepnie zgodziłam się na operacje refundowaną przez NFZ, gdyż zawsze czytałam że ostrzykuje się małe żylaki a ja mam tego jednego dość dużego i wypukłego . Teraz zaczynam się zastanawiać , ktorą metodę wybrać? Jeszcze jedno pytanie odnośnie kosztów - czy zabiegi skleroterapii są refundowane przez NFZ?

KOBIETA ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Szanowna Pani,

Nie badałam Pani fizykalnie ani nie widziałam wyniku USG, więc opiszę zalecenia ogólne.

Skleroterapia polega na wstrzyknięciu środka powodującego zarośnięcie zmienionych żył. Najczęściej stosowana jest jako metoda uzupełniająca leczenie operacyjne.

Wskazana jest w przypadku małych żylaków podskórnych i śródskónych o średnicy <4mm oraz teleangiektazji.

Powikłania: częste nawroty żylaków i przebarwienia skóry w miejscu wstrzyknięcia środka obliterującego ( u ok.10% chorych)

Tradycyjne metody chirurgiczne obejmują:

  • usuwanie żylaków metodą stripingu
  • operacje niewydolnych perfortorów metodą otwartą (Lintona)

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty