Wybór metody leczenia żylaka odbytu z zakrzepem

Witam. Lekarz proktolog zdiagnozował u mnie zewnętrznego żylaka odbytu z zakrzepem. Zaproponował dwa rozwiązania - miesięczne leczenie czopkami i tabletkami DIH max, bądź chirurgiczne usunięcie żylaka. W celu przemyślenia decyzji o zabiegu, zdecydowałam się najpierw na czopki i tabletki. Czy jest szansa, że po tej kuracji żylak całkowicie zniknie? Czy po zabiegu chirurgicznym można od razu wrócić do pracy, czy trzeba okres rekonwalescencji spędzić domu? Pozdrawiam.

- tak, może się znacznie zmniejszyć przez wchłonięcie się skrzepliny
Czy po zabiegu chirurgicznym można od razu wrócić do pracy, czy trzeba okres rekonwalescencji spędzić domu?
- zaleca się około tygodniowy okres rekonwalescencji po tego typu zabiegu