Wybór mleka Bebilon, Nan lub Bebiko dla rocznego dziecka

mój synek był na pepti do roku teraz pediatra powiedział ze ma przejśc na mleko inne bo plamy nie wyskakują od mleka bardziej może miec atopowe zapalenie . Synek ma roczek i dwa miesiące i nie wiem które wybrać czy bebilon nan czy bebiko ceny sa różne i które dobre? Proszę o pomoc

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Rodzaj mleka powinien określić specjalista pediatra na wizycie. Jeśli dał Pani wybór to proszę spróbować wdrożyć tańszy preparat. W przypadku wątpliwości konieczna będzie wizyta u pediatry.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko zabrania reklamy preparatów mlekozastępczych. Proszę podczas wizyty zapytać pediatrę, które będzie odpowiednie dla synka. Wszystkie mleka wymienione przez Panią spełniają obowiązujące normy, może Pani kupić po 1 opakowaniu i obserwować reakcję dziecka po spożyciu danego mleka. Pozdrawiam

Witam, niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi gdyz kazde dziecko reaguje inaczej. Najlepsza jest droga eliminacji, metoda prob. Beyer-Wygonska