Wybór odpowiedniej diety dla 20-letniej kobiety

Witam . Mam na imię Kamila . Ważę 80 kg chciałabym schudnąć conajmniej 20 kg w 5 miesiecy. Jadam na śniadanie musli z mlekiem ciepłym. Drugie śniadanie: batonik z musli Obiad: 4/6 ziemniaków jajko bądź 2 sadzone na oleju (bardzo mało go jest ) i groszek Podwieczorek: batonik z musli Kolacja : 2 kanapki z mała ilością masła , sałata, szynką i pomidorem jogurt z musli bądź zbożowy . Pije 2 litry wody , kawa z półtorej łyżeczki cukru. Ćwiczę godzinę dziennie .Czy to odpowiednia dieta ?

Witam Panią,
pierwsza rzecz, na którą zwróciłabym uwagę to duża ilość węglowodanów w diecie. Węglowodany to inaczej cukry, których nadmiar w diecie przyczynia się do odkładania tkanki tłuszczowej. Batonik musli to produkt z płatków owsianych najczęściej z dodatkiem cukru lub syropu glukozowo - fruktozowego, owoców suszonych i często innych dodatków cukrowych, jak czekolada. Zawartość cukru, często również tłuszczu i kalorii nie różni się zbytnio od ciastka. Je Pani batoniki musli 2 razy dziennie, a zatem dostarcza Pani sporej ilości cukru, sugerowałabym zrezygnować z tych batoników na czas odchudzania, a potem ograniczyć ich spożycie do maks. 2-3 razy na tydzień przed południem. Co zatem zamiast batoników na drugie śniadanie? Proponuję owoc z jogurtem, koktajl owocowy z maślanki, natomiast na podwieczorek: garść migdałów, sok wielowarzywny, albo kefir. Druga rzecz to z informacji które Pani podała wynika, że dieta jest uboga w warzywa. Należy pamiętać, ża warzywa dostarczają błonnika, wody, witamin i minerałów. A zatem są absolutnie niezbędne w diecie osoby odchudzającej się. Proponuję na kolację zamiast kanapek sałątki ze świeżych sezonowych warzyw z dodatkiem białka, czyli np: kawałka piersi z kurczaka lub indyka, kawałka twarogu, jajka, lub ciecierzycy.
Reasumując posiłki, które należałoby skorygować to przede wszystkim podwieczorek, kolacja i II śniadanie.
W celu przeprowadzenia bardziej szczegółowej konsultacji bądź ułożenia indywidualnej diety dla Pani zapraszam do mojego gabinetu w Gdyni.
Pozdrawiam
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny
Poradnia Zdrowego Żywienia DIETA NA CO DZIEŃ
www.dietanacodzien.com

Witam Panią,

Dieta nie wygląda najlepiej a szczególnie uwagę zwracają batoniki musli i musli na śniadanie. Z batoników bym zrezygnowała a na śniadanie proponuję owsiankę. Ziemniaki zamieniałbym na kaszę lub naturalny ryż. Aby dokładniej dobrać dietę musiałabym zebrać więcej informacji na Pani temat. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego, stylu życia, stanu zdrowia, preferencji smakowych.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk