Wybór pończoch uciskowych przy zakrzepicy żył głębokich

witam mam zakrzepicę, żył głębokich brałam zastrzyki teraz przeszlam na tab xarelto, lekarz mi zalecił bandaż specjalny albo pończochy tylko nie pametam stopnia nacisku 2 lub 3, ktore lepsze? ps mam opuchnięta noge.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani w takim stadium choroby to prawdopodobnie 3 stopni. jednakże najlepiej jakby określił to ponownie lekarz po zbadaniu Pani. Proszę pamiętać, że pończochy takie powinny być indywidualnie dobrane po zmierzeniu Pani obwodu kończyn w 3 miejscach. Pozdrawiam