Wybór szczoteczki do zębów przy podniesionej linii dziąseł

WitamMam problem z dziąsłami ( podniesiona linia dziąseł przy 2-3 zębach jest to widoczne znacznie mocniej na poziomie około 3 mm reszta 1-2 mm). Konsultowałem temat ze specjalistą okazał się, że nie jest to próchnica, jest to uwarunkowane genetycznie, nie bez znaczenia zostaje kwestia używania zbyt twardej szczoteczki oraz niewłaściwa technika szczotkowania. Jaka szczoteczka będzie najlepsza manual/elektryczna ( rotacyjna, soniczna) itp ? Proszę o pomoc w tym temacie.

Recesje dziąseł wynikają głownie ze złej techniki szczotkowania zębów szczoteczką manualną. Ruchy szorowania powinny być zastąpione ruchami wymiatającymi. Przy szczoteczkach elektrycznych czy sonicznych pacjent nie musi mieć opanowanej prawidłowej techniki mycia ponieważ szczoteczki te pracują same. Szczoteczki soniczne są obecnie najbardziej polecane.

Jeśli konsultował Pan sprawę ze specjalistą, to specjalista powinien Panu pokazać jak i czym najlepiej szczotkować zęby. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych najczęściej poleca się metodę wymiatającą oraz miękkie szczoteczki.