Wybrane wyniki moich badań - uprzejmie proszę o interpretację

Mam 23 lata, ważę 61 kg, wzrost 173 cm, kobieta. Próbowałam znaleźć informacje w internecie, jednak chętnie także przeczytam profesjonalne porady, które tyczą się mojego przypadku. Interesuje mnie interpretacja: Cholesterol całkowity 199 mg/dl (liczba wskazuje górną granice dopuszczalnej normy), żelazo 151 ug/dl (także gorna granica), HB-glokowana 4,9%, TSH 4,28 mlU/l. Wiem, że ten ostatni wynik jest najbardziej niepokojący i jutro zamierzam zrobić sobie także badania FT3 i FT4, ponieważ mogę mieć niedoczynność tarczycy. Zastanawiałam się także, czy nie muszę zrobić bardziej szczegółowych wyników odnośnie cholesterolu. Jeżeli jest jeszcze coś, o czym powinnam wiedzieć, to proszę to napisać. Jak tylko otrzymam kolejne wyniki, to od razu je podam. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Odnosząc się do wyników podanych - nie podała Pani zakresów normy - w różnych laboratoriach czasem są one różne (zwłaszcza jeśli chodzi o TSH, fT3, fT4 - są normy do 4,0, a są laboratoria z normami do 5,0). Wnioskuję, że wynik podany przez Panią jest powyżej normy - słuszne byłoby oznaczenie fT3 i fT4, a więc hormonów tarczycy.

Co do pozostałych wyników to są one w normie. Ewentualnie może Pani powtórzyć poziom cholesterolu po miesiącu czasu, po wprowadzeniu diety ubogotłuszczowej, wraz z oznaczeniem frakcji HDL, LDL i triglicerydów.