Wybredny apetyt u 9-miesięcznego dziecka

9 MIESIĘCzNE DZIECKO OD 3 TYGODNI NIE CHCE JEŚĆ ZUPEK I OWOCÓW JEDYNYM POKARMEM JAKI JE TO MLEKO Z NIEWIELKĄ ILOŚCIĄ KASZEK. KWESTIA ZĘBÓW BYŁA JUŻ BRANA POD UWAGĘ ALE PRZY POPRZEDNIM WYCHODZĄCYM ZĄBKU NIE BYŁO TAKIEGO PROBLEMU. CO MAM O TYM MYŚLEĆ I CO ROBIĆ????

Droga Mamo,

niestety nie ma to znaczenia czy wcześniejsze zęby powodowały dolegliwości bólowe. Zęby trzonowe no. pojawiają się jako ostatnie i najbardziej dokuczają dzieciom. Radziłabym podawać posiłki nieco chłodniejsze. Może też Pani podawać dziecku kawałeczki np. zimnego jabłka do rączki, aby maluch sobie je pogryzł samodzielnie. Dzięki temu będzie miał szansę "podrapać" sobie swędzące dziąsła.

Powodzenia