Wybrzuszenie po prawej stronie szyi

Mam problem. Wczoraj zauważyłam po prawej stronie szyi wybrzuszenie,nie guzek lecz takie wybrzuszenie. Jak skręcam szyja to mnie trochę boli i jak dotknę tego to tez trochę boli. nie wiem co to jest, boje się i nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najczęściej zmianę obrysu szyi powoduje patologiczny rozrost gruczołu tarczowego. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza rodzinnego. Zbada on palpacyjnie tarczycę i jeśli uzna za konieczne, zleci wykonanie badania USG, które jednoznacznie da odpowiedź, co jest przyczyną badalnego "wybrzuszenia".