Wybrzuszenie po prawej stronie wzgórka łonowego

Od dłuższego czasu martwi mnie wybrzuszenie umiejscowione po prawej stronie wzgórka łonowego. Zastanawia mnie czy może to być przepuklina. Nie jest ono widoczne przez cały czas, ale kiedy się uwypukli mogę wcisnąć je do środka, żeby po chwili znowu odskoczyło. Często zdarza się to kiedy kaszlnę albo kichnę, chociaż muszę przyznać, że nie zawsze. Czy gdyby to była przepuklina nie powinna ona być widoczna przez cały czas i znajdować się bezpośrednio w pachwinie?

Takie objawy jakie Pani opisuje wskazują z dużym prawdopodobieństwem na występowanie przepukliny pachwinowej lub udowej i dlatego radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Trzeba wiedzieć, że jedynym sposobem leczenia przepukliny jest operacja.

Witam , nie istnieje diagnozowanie na odległość!!! Trudno jest mi więc postawić diagnozę bez zbadania pacjentki!!! Proponuję udać sie do ginekologa lub chirurga w celu badania!!! z.żurawski