Wybuchowość, spadek wagi i zaburzenia snu a możliwe schorzenia

Mój syn ma 26 lat, studiuje ( a raczej jest na wznowieniu). Od pól roku schudł ok 20 kg, mało śpi, jest wybuchowy, nerwowy. Namówiłam go na badania ogólne krwi, wyszły małe niedobory żelaza, hormony tarczycy w normie> Syn nie narzeka na jakiś szczególny brak apetytu. Na moje prośby, by udał się do lekarza (endokrynologa -w wieku 15-16 lat przyjmował hormon wzrostu) zbywa mnie słowami, że nie ma czasu. Może to jakaś nerwica, choroba psychiczna, nie można z nim spokojnie rozmawiać. Proszę o radę

Wszelka psychoterapia jest możliwa o ile sam pacjent wyrazi na nią zgodę i będzie nią zainteresowany. Proponuję spokojną rozmowę bez proponowania mu jakichkolwiek rozwiązań a ukierunkowaną na słuchanie. Być może dzieje się w życiu Pani syna coś trudnego o czym Pani nie wiem. Zanim zacznie Pani namawiać go na leczenie proponuję dowiedzieć się z czym aktualnie boryka się Pani syn.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza