Wybuchowość w związku a ślub za 3 miesiące

Za 3 miesiące mamy się pobrać.Oboje jesteśmy wybuchowi i energiczni.Nasze kłótnie nie wywołuję podjęcie decyzji a po prostu nerwy.Po kłótni nie potrafimy sie porozumiec tylko obrażamy się i nie odzywamy do siebie.Np ostatnia z sytuacji polegała na tym że był pijany i wsiadał z kolegą na motor więc zwróciłam mu uwage i poprosiłam zeby odszedł ze mną na bok bo chcialam mu wyjaśnić że źle zrobił i nie życze sobie takiego zachowania.On zaczal mnie popychac, wyzywać, mowić żebym poszła stamtąd itd.

Dzień dobry!

Wobec stosowania przemocy (także związanej z nadużywaniem alkoholu) i utrzymującym się konfliktom i nieporozumieniom, zdecydowanie polecam konsultację psychologiczną i podjęcie psychoterapii - czy to wspólnej z partnerem, czy indywidualnej.

Pozdrawiam!

Myślę, że występowanie przemocy fizycznej (popychanie się do takiej zalicza) w Państwa związku jest niepokojącym sygnałem, a w kontekście ślubu wymaga od Pani podjęcia ważnej i zapewne trudnej decyzji. Doradzam Państwu udanie się na psychoterapię dla par, która pomoże Państwu rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli taki stan rzeczy utrzymuje się od długiego czasu - tzn. kłócicie się państwo ze sobą, warto odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego zamierzacie wziąć ślub? Pisze pani również, że partner po spożyciu alkoholu wsiada na motor (rozumiem, że jest to wg pani zachowanie nieodpowiedzialne), popycha panią. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zachęcam do rozmowy z psychoterapeutą i odpowiedzenie sobie na kilka ważnych pytań. Pozdrawiam.