Wybuchy złości i ataki wściekłości u 34-latki

witam mam problem ze soba gdyz wybucham zloscia wrecz wsciekla jestem na wszystko i na wszystkich w kolo masara,krzycze wyzywam bez niczego ,mja corka doprowadza mnie do szalu przez to ze nie chce nic robic ani sprzatac ani lekcji ,do tego moj maz pije o to sa klotnie caly czas :(po takim ataku wscieklosci ktory trwa nawet kilka godz przychodzi bezradnosc i zlosc na siebie co mam robic ?

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób przeżywania/funkcjonowania to namawiam na konsultacje u psychoterapeuty, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam serdecznie

Warto zapisać się do grupy wsparcia dla osób, których bliscy cierpią na alkoholizm. Uzyska Pani pomoc od grupy, która pomoże Pani wyjść ze współuzależnienia i wprowadzić "twardą miłość" wobec męża. Może taka konfrontacja skłoni go do podjęcia leczenia (AA).

W stosunku do córki zachęcam do wycofania gratyfikacji w przypadku nie wykonywania zadań domowych (np. zakaz oglądania tv/laptopa/wyjść do znajomych etc.).

Może na początek poczytałaby Pani, jak sobie inni radzą w forach dla osób dotkniętych podobnymi problemami, choć kontakty osobiste, są zawsze najkorzystniejsze.

Pozdrawiam i życzę sukcesów !
Łucja Fitchman

Dzień dobry, nie znam dokładnie pani sytuacji, wspomina pani o nadużywaniu alkoholu przez męża. Zachęcam do konsultacji psychologicznej podczas której w pełni przedstawi pani swoją sytuację, psycholog zaleci dalsze kroki postępowania (podjęcie psychoterapii, terapia dla osób współuzależnionych lub inną formę pomocy). Pozdrawiam.