Wybudzanie w nocy u 17-miesięcznego dziecka

Mam 17-sto miesiecznego synka ktory od urodzenia jest karmiony piesia i ktory od urodzenia nie przespal ani jednej calej nocy zasypia przy piesi poczym odnosze go do swojego lozka spi ok 3godzin i sie budzi wiec biore go do siebie daje piers i odkladam do swojego lozka nastepnie budzi sie juz po godzinie i powtarzam te czynnosci jw do samego rana co robic prosze o jakas porade bo juz nie starcza mi sil a niebawem pojawi sie u nas kolejne dziecko.

Milena Lubowicz

Dziecko w czasie ssania piersi zaspokaja różne potrzeby, dlatego należałoby się zastanowić czemu dziecko się budzi. Może nie z głodu, tylko z potrzeby bliskości czy z przyzwyczajenia. Jeżeli już Pani nie ma sił proponuję zmienić przyzwyczajenia i powoli rezygnować z nocnych karmień. Oczywiście, że dziecko będzie na początku protestować, bo jest przyzwyczajone do tego, że w nocy dostaje pierś, ale proszę pamiętać, że zdrowy, nieprzerwany sen nocny jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Jak i dla zdrowia psychicznego
rodziców.
Pozdrawiam