Wybudzanie w nocy z krzykiem u 9-miesięcznego dziecka

Witam. Moje dziecko ma 9 miesięcy i od jakiegos czasu wciaz budzi sie w nocy z krzykiem pozniej nie chce usnac. W ciagu dnia dziecko tez malo spi i głównie rząda noszenia a na odmowe reaguje krzykiem.Zajmuje sie dzieckiem sama i ostatnio już brak mi sił i cierpliwości. Proszę o informacje co moge podać bezpiecznie dziecku aby je troche wyciszyć i co powinnam sama zacząć brać bo te wszystkie pozytivy i melisa to już nie działa :( prosze o pomoc

Witam Panią. Z zawodu jestem psychologiem, nie lekarzem. Pierwsze, co chciałbym Pani zasugerować to kontakt z lekarzem pediatrą, który ma cały ogląd tego jak przebiega rozwój Pani dziecka. Jeśli zajdzie taka potrzeba pediatra ma dostęp również do innych specjalistów, z którymi może się konsultować. To co zwróciło mi uwagę, że napisała Pani, że od pewnego czasu Pani dziecko budzi się w nocy z krzykiem (wskazuje to na zmianę, która ma swój punkt w czasie). Warto prześledzić (nadal twierdzę ze specjalistą) możliwe źródła tej zmiany. Myślę też o tym, że zajmuje się Pani dzieckiem sama i jest Pani wyczerpana. Biorąc pod uwagę siłę więzi dziecka z matką w wieku 9 miesięcy może też Pani dziecko w jakiś sposób rezonuje na to co się dzieje z Panią. Potrzebuje Pani sama pomocy. Kiedy ją Pani otrzyma wówczas będzie Pani pomocna również swojemu dziecku. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry,
w pierwszej kolejności sugeruję wizytę u pediatry, który sprawdzi stan niemowlęcia pod względem medycznym, w dalszej kolejności zachęcam Panią do skorzystania ze wsparcia psychoterapeuty rodzinnego, który będzie mógł przyjrzeć się, co takiego dzieje się w rodzinie co skutkuje płaczliwością dziecka. Zdecydowanie ODRADZAM (zwłaszcza u tak małego dziecka) stosowanie jakichkolwiek metod behawioralnych tj. zostawiania płaczącego dziecka samego i przeczekiwania, aż samo się uspokoi, nawet jeżeli trwa to tylko kilka minut. Warto też pomyśleć o tym jak może Pani wesprzeć samą siebie, ponieważ, jeśli Pani będzie się lepiej czuła dziecko również to odczuje i będzie spokojniejsze.