Wybudzanie z płaczem u 12-tygodniowego dziecka a kolki

Kiedy u noworodka mogą wystąpić pierwsze kolki? Mój synek ma 12 dni, i w ciagu dnia przebudzą sie z płaczem, ma sucha pieluchę jest nakarmiony tulony, calowany i nic.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Objawy kolki pojawiają się najczęściej między 2 a 16 tygodniem życia. Przyczyną płaczu jak najbardziej może być zatem kolka. W celu wykluczenia innych przyczyn sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.