Wybudzanie ze snu i zanik świadomości

Witam. Chłopak 16 lat średnio raz w miesiącu budzi sie w nocy, nie reaguje na zadawane pytania . Mowi rożne rzeczy , krzyczy lub wstaje idzie do innego pomieszczenia i tam siada , innym razem usiadł , spadł z fotela ale nadal sie nie obudził , na zadawane pytania odpowiadał ale zupełnie nie na temat , następnie położył sie i przekładał poduszki na łóżku następnie obudził sie po moich staraniach. Nie jest to często ale zaczynam obawiać sie przez wzgląd na wiek i to Że miało miejsce 5 razy

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z synem do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Witam,
Wszystko wskazuje na to , że chłopak "lunatykuje". Niektórzy ludzie tak już mają, że śpiąc robią różne rzeczy, tzn przemieszczają się do innych pokojów, mówią coś. To nie jest nic groźnego, najczęściej samo przechodzi gdy człowiek dorasta.
Pozdrawiam