Wybudzanie ze snu po kolacji i kąpieli u 5-miesięcznego dziecka

Witam mój prawie pięciomiesięczny synek ma problemy ze snem. W ciągu dnia śpi po pół godziny, ale to nie jest problem, najgorzej jest z usypianiem na noc, kąpiemy go ok 20:00 i po kąpieli je kaszkę i idzie spać, niestety po pół godzinie się buzi i tu jest loteria, albo uda nam sie go znów uspać, albo się rozbudza i idzie spać za dwie godziny, dlaczego tak się dzieje? Czasami trzymamy syna po dwie godziny wieczorem żeby zasnął.. jest to bardzo męczące. Ze snem miał problem już od urodzenia...

Maluszek musi się dopiero nauczyć przesypiać noc. %-miesięczne dzieci nadal si e tego uczą i wiele z nich jeszcze się wybudza. Być może warto sprawdzić, czy posiłek nie jest "za ciężki" lub też czy nie jest za gorąco w pokoju itp. Warto także konsekwentnie nie zapalać światła, nie rozbawiać synka, w miarę możliwości nawet nie brać na ręce, a raczej uspokajać w łóżeczku.

Witam serdecznie

W tym wieku malutkich dzieci, wiele mam skarży się na problem z zasypianiem lub częstym wybudzaniem dzieci. Najważniejszy dla takich dzieci jest stały rytm dnia, pory posiłków w miarę możliwości o tej samej porze, stała pora kąpieli i usypiania w dzień i w nocy, wyciszanie dzieci pod koniec dnia, stonowane kolory w pokoju maleństwa. W razie Państwa wątpliwości warto skonsultować się z pediatrą lub psychologiem i omówić niepokojące trudności.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog