Wybudzanie ze snu z kołatanie, serca i strachem

Od jakiegoś czasu zasypiam i wybudzam się po chwili ,ze strachem ,kołataniem serca.Wydaje mi sie że się dusze że brak mi powietrza.Wtedy wpadam w panike.Kreci mi sie w glowie chodze śpiaca wyczerpana.Mam dławienie ,duszenie w gardle.Czesto podnosi mi sie przez to cisnienie.Mam zachwiania równowagi ,czesto czuje jakbym miala zaraz upasc lub zemdlec.Musze czasami sie podtrzymać bo nie moge opanowac tych zawrotow.Czesto jestem zmeczona bez sił do zycia
ponad rok temu

Witam serdecznie,
To co, opisałaś przypomina zjawisko paraliżu sennego. Jeśli zdarza się to sporadycznie, to nie jest niczym patologicznym. Jednak u Ciebie to zjawisko się powtarza, wydaj mi się więc, że powinnaś skorzystać z pomocy poradni leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam

Najprawdopodobniej opisane objawy są następstwem nerwicy wegetatywnej. Jednak celem wykluczenia ich kardiogennego pochodzenia proponuję zgłosić się do lekarza. Wskazane byłoby wykonanie przynajmniej badania ekg a być może badania ekg metodą Holtera.