Wychodzenie z anoreksji i problem z przybraniem na wadze

witam,wychodze z anoreksji.Co tydzien przybieralam na wadze kilogram.Dzis wazylkam sie u swojego lekarza i od tygodnia waga jest taka sama.WEaze sie po jedzeniu poniewaz sniadanie msam o 6 rano.Prosze o rade bo dzis jestem załamana faktem,ze przez caly tuydzien kalorycznego jedzenia(zdrowego)nic nie przytyłam;( czy ze mna jest cos nie tak??mam ochote sie poddac;(waga 40kg po sniadaniu przy wzroscie 157.Wazylam sie koło 9 rano czyli 2,5-3 godziny po sniadaniu.Błagam o odpowiedz

Proszę się nie załamywać i nie poddawać - jest Pani na dobrej drodze ku zdrowieniu. Czasami zdarzają się zastoje w przybieraniu na wadze, co jest związane z sytuacyjnymi zdarzeniami i niekoniecznie oznacza, że robi Pani coś źle lub niepoprawnie.
Czy jest Pani pod opieką psychologa? W wychodzeniu z anoreksji jak najbardziej ważna jest wspólpraca sztabu specjalistów - lekarza, psychologa oraz dietetyka, którzy wespół działają wspomagając pacjentów. Psychoterapia jest w tym wypadku niezbędna, gdyż pozwoli Pani uzyskać stabilniejsze efekty w zdrowieniu. Dietetyk natomiast jest niezbędny, aby w zalezności od sytuacji i aktualnego stanu zdrowia dobierał odpowiednią dietę - więc w tym zakresie również zalecam konsultację osobistą ze specjalistą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Proszę się nie poddawać, ponieważ jest Pani na dobrej drodze aby wyjść z choroby. Zatrzymanie wagi jest normalnym zjawiskiem. Organizm nie zawsze tak samo reaguje na dietę. Jeżeli jest Pani pod opieką psychologa proszę przedstawić mu sytuacje i opowiedzieć o Pani obawach. Proszę być spokojną waga na pewno ruszy ku górze. Musi mieć Pani dużo sił i motywacji. Proszę nadal zdrowo się odżywiać a zobaczy Pani efekty!
Życzę powodzenia i wytrwałości a przede wszystkim zdrowia

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Wszystko idzie jak najbardziej w dobrym kierunku. Ze zwiększaniem masy ciała, jest tak samo jak z jej zmniejszaniem. Można to porównać do schodów. Organizm reaguje na wysokokaloryczną dietę i waga wzrasta, później natomiast może pojawić się okres stagnacji, po którym znowu masa ciała będzie się zwiększać. Zalecamy absolutnie nie rezygnować z podjętej terapii. Jeżeli jest Pani pod opieką lekarza lub psychologa radzimy o poinformowanie ich o swoich obawach. Powinni rozwiać Pani wszelkie wątpliwości. Terapia w wychodzeniu z anoreksji jest bardzo trudna i nie jest to proces szybki. Nie warto się jednak poddawać. Trzymamy kciuki za powodzenie leczenia.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444