Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wychodzenie z anoreksji i problem z przybraniem na wadze

witam,wychodze z anoreksji.Co tydzien przybieralam na wadze kilogram.Dzis wazylkam sie u swojego lekarza i od tygodnia waga jest taka sama.WEaze sie po jedzeniu poniewaz sniadanie msam o 6 rano.Prosze o rade bo dzis jestem załamana faktem,ze przez caly tuydzien kalorycznego jedzenia(zdrowego)nic nie przytyłam;( czy ze mna jest cos nie tak??mam ochote sie poddac;(waga 40kg po sniadaniu przy wzroscie 157.Wazylam sie koło 9 rano czyli 2,5-3 godziny po sniadaniu.Błagam o odpowiedz
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Proszę się nie załamywać i nie poddawać - jest Pani na dobrej drodze ku zdrowieniu. Czasami zdarzają się zastoje w przybieraniu na wadze, co jest związane z sytuacyjnymi zdarzeniami i niekoniecznie oznacza, że robi Pani coś źle lub niepoprawnie.
Czy jest Pani pod opieką psychologa? W wychodzeniu z anoreksji jak najbardziej ważna jest wspólpraca sztabu specjalistów - lekarza, psychologa oraz dietetyka, którzy wespół działają wspomagając pacjentów. Psychoterapia jest w tym wypadku niezbędna, gdyż pozwoli Pani uzyskać stabilniejsze efekty w zdrowieniu. Dietetyk natomiast jest niezbędny, aby w zalezności od sytuacji i aktualnego stanu zdrowia dobierał odpowiednią dietę - więc w tym zakresie również zalecam konsultację osobistą ze specjalistą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

umów wizytę 0

Proszę się nie poddawać, ponieważ jest Pani na dobrej drodze aby wyjść z choroby. Zatrzymanie wagi jest normalnym zjawiskiem. Organizm nie zawsze tak samo reaguje na dietę. Jeżeli jest Pani pod opieką psychologa proszę przedstawić mu sytuacje i opowiedzieć o Pani obawach. Proszę być spokojną waga na pewno ruszy ku górze. Musi mieć Pani dużo sił i motywacji. Proszę nadal zdrowo się odżywiać a zobaczy Pani efekty!
Życzę powodzenia i wytrwałości a przede wszystkim zdrowia

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0

Wszystko idzie jak najbardziej w dobrym kierunku. Ze zwiększaniem masy ciała, jest tak samo jak z jej zmniejszaniem. Można to porównać do schodów. Organizm reaguje na wysokokaloryczną dietę i waga wzrasta, później natomiast może pojawić się okres stagnacji, po którym znowu masa ciała będzie się zwiększać. Zalecamy absolutnie nie rezygnować z podjętej terapii. Jeżeli jest Pani pod opieką lekarza lub psychologa radzimy o poinformowanie ich o swoich obawach. Powinni rozwiać Pani wszelkie wątpliwości. Terapia w wychodzeniu z anoreksji jest bardzo trudna i nie jest to proces szybki. Nie warto się jednak poddawać. Trzymamy kciuki za powodzenie leczenia.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety