Wychodzenie z diety 1000 kalorii

Mam 20 lat. Na początku wakacji, przy wzroście 179 cm i wadze ok. 95 kilogramów podjąłem dietę 1000 kalorii, połączoną ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym (w wakacje ok. godziny ciężkich ćwiczeń dziennie, teraz rzadziej). Przez ponad 3 miesiące trzymałem się rygorystycznie 1000 kalorii i schudłem do 71 kilogramów. Teraz mam obawy, co do wyjścia z diety. Czytałem gdzieś, że najlepszy sposób na uniknięcie efektu jo-jo to zwiększony wysiłek fizyczny + podnoszenie dawki spożywanych kalorii o 100 co tydzień. Czyli, aby dojść do 2000, potrzebuję ok. 10 tygodni. Czy to prawda? Czy to rzeczywiście najskuteczniejsza metoda? Z góry serdecznie dziękuję za udzieloną pomoc.

Witam ciepło!

Myślę, że dodawanie 100 kcal co tydzień to dobra metoda. Jeśli zauważy Pan, iż masa ciała zaczyna wzrastać - proszę odrobinę zwiększyć aktywność fizyczną. Pańskie zapotrzebowanie energetyczne (zgodnie z normami, przy założeniu umiarkowanej aktywności fizycznej) kształtuje się na poziomie ok. 3100 kcal. Do takiej kaloryczności powinien Pan dążyć.

Pozdrawiam!