Wychodzenie z diety 600 kcal a uniknięcie efektu jojo

Wychodzę z diety 600 kcal i teraz już jestem na poziomie 800 kcal. Co tydzień dodaję 50 kcal i moja waga się nie podniosła. Czy jeżeli będę nadal stopniowo co tydzień podnosić kalorie o 50 to uniknę efektu jojo?

Witam,

To prawda, efektu jojo można uniknąć stopniowo zwiększając kaloryczność diety. Jednak ważne jest aby nie wracać do niezdrowych nawyków i pamiętać o zachowaniu zasad zdrowego odżywiania - 5 mniejszych posiłków dziennie, różnorodność diety (białko, węglowodany zlożone, warzywa, owoce, tłuszcze), 2 litry płynów dziennie (najlepiej wody), unikanie przetworzonych produktów i sklepowych słodyczy.

Pozdrawiam,
Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

www.klinikazywienia.pl