Wychodzenie z diety i uniknięcie efektu jojo

Jeżeli mam 19 lat, ważę 55kg przy 173cm i zjadam na dzień średnio 1400kcal (na takiej diecie zbiłam 20kg), w jaki sposób mam podwyższyć dzienne spożycie, by ominąć efekt jojo? Czy mogę od razu podwyższyć spożycie o 200kcal, czy to przesada?

Mgr Martyna GorczyĹska

Najlepiej jak najwolniej podwyższać kaloryczność diety. Można na początek spróbować o 100 kcal tygodniowo.

Najskuteczniejszym sposobem będzie podnoszenie spożycia energii o 100 kcal co 2-3 tygodnie do uzyskania docelowej podaży energetycznej (1700-2200 kcal zależnie od aktywności fizycznej).

Witam Panią,

Proszę stopniowo zwiększac kaloryczność diety, najlepiej o około 100kcal na 1-2 tygodnie. Zbyt szybki wzrost podaży kalorii może spowodować efekt jo-jo.

W razie pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk