Wychodzenie z diety zawierającej małe ilości kalorii

Witam, mam 19 lat, 173cm wzrostu i ważę 57kg. Jestem obecnie na diecie 1100kcal. Pół roku temu ważyłam 77kg, przez ten czas zbiłam wagę do wyżej wymienionej. Raczej nie preferuję aktywnych form spędzania czasu (jestem zdecydowanym sportowym antytalentem), a ilością kalorii, którą spożywam w ciągu dnia, najadam się dostatecznie. Stąd moje pytanie - czy w ogóle powinnam zwiększać ilość przyjmowanych kalorii w ciągu dnia, czy pozostać na aktualnym poziomie?

Witam Panią,

Jest Pani młoda osobą i pomimo braku aktywności fizycznej Pani zapotrzebowanie kaloryczne z pewnością jest o wiele wyższe niż 1100kcal. Powinna Pani nieco zwiększyć kaloryczność diety. Należy zrobić to powoli i stopniowo aby nie pojawił sie efekt jo-jo. Proszę zwiększać ilość przyjmowanych kalorii o około 100kcal tygodniowo. Ważny jest równiez skład diety nie tylko jej kaloryczność.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk