Wychowanie siedmiolatka, który nie reaguje na uwagi rodziców

Witam , jak reagowac gdy 7 letni chloczyk nie reaguje na uwagi rodzicow i slucha polecen i bije mame i tate a rodzice sa bezradni. Wy

Witam serdecznie,
Podane przez Panią informacje nie wystarczają do pełnej odpowiedzi na Pani pytanie - przyczyn prezentowania przez dziecko tzw. zachowań trudnych może być wiele. Należy zwrócić uwagę na kontekst - od kiedy obserwuje się tego typu zachowania, jaka jest sytuacja rodzinna dziecka, kiedy dane zachowanie się pojawia - czy ma miejsce tylko w domu, czy również w innych środowiskach dziecka, jakie oddziaływania wobec dziecka są stosowane - czy ma jasne zasady konsekwencji i przywilejów. Pomocna dla rodziców może okazać się konsultacja z psychologiem/ psychoterapeutą, w trakcie której można przyjrzeć się prezentowanym przez dziecko zachowaniom i zdiagnozować problem tak, by można było wprowadzić konkretne oddziaływania wobec dziecka i zmiany w środowisku rodzinnym.
Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Pietrzak - psycholog/terapeuta poznawczo - behawioralny