Wychowanie w patologicznej rodzinie i konflikty z partnerem

Dobry. pochodze z rodziny patologicznej gdzie wszystkie konflikty były rozwiazywane alkoholem, awanturami i biciem mnie prez ojca. Zauważyłam ze działam podobnie jak i moi rodzice tylko ze ja od kilku miesiecy robie mu awantury o byle co. Kocham nad życie mojego partnera i niechce go stracić. Błagam co mam zrobic aby uspokoic nerwy. Katarzyna

Witam, o dorosłych, którzy wychowali się w domu gdzie był problem alkoholowy, mówi się, że mają syndrom DDA ( dorosłe dzieci alkoholików) - bo w domu rodzinnym dzieciom, zawsze towarzyszyła w "niewiadoma" co będzie?, a tam gdzie niewiadoma jest zawsze niebezpieczeństwo. Nauczyła się więc Pani reagowania na sytuację, które nie wpierają bliskości lecz bazują na kontroli, wtedy nie miała Pani innej możliwość. Jeśli widzi Pani destrukcyjność swoich zachować, warto aby skorzystała Pani z darmowej terapii w ośrodku leczenia uzależnień z alkoholem, aby nie powielać zachowań z domu, a budować związki z uwagą i miłością. Powodznia

Witam Pani Kasiu... "przeklęte dziedzictwo" to poważny i trudny problem. Wszystko czego nauczyliśmy się w rodzinach naszych rodziców, a co utrudnia czy wręcz uniemożliwia nam spokojne życie...."Przeklęte dziedzictwo". Proszę nie lekceważyć tego problemu.Proszę nie zostawać z nim w samotności. W regionalnym oddziale NFZ, w dziale informacji dowie się Pani gdzie najbliżej miejsca Pani zamieszkania może Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty i jak długo trzeba czekać na pierwsze spotkanie. Proszę nie zwlekać.Pozdrawiam

Witam. Iść na psychoterapie. Nie tylko dla siebie oraz partnera, ale i dla przyszłych swoich dzieci. W placówkach leczenia uzależnień i współuzależnień pomaga się dzieciom alkoholików oraz dorosłym dzieciom alkoholików (w skrócie DDA).
Magdalena Brabec

Witaj,
Sytuacja "przenoszenia nastawień"jest nie tylo w rodzinach alkoholowych ale tam,niestety ten mechanizm może się wiązać z agresywnścią kontaktów,które stały się nawykiem.Proszę samej albo wspólnie z partnerem skorzystać z psychoterapii par,gdzie będzie szansa wypracowania nowych form zachowań.Inaczej,nawet,gdy partner nie jest uzależniony,może nim zostać,albo wycofać się ze związku na skutek tego rodzaju prowokacji z pani strony.
Pozdrawiam i zachęcam

isc na psychoterapie (gdzie Pani uwaza za stosowne i mozliwe) i psychoedukacje (jest na grupach dorosłych dzieci alkoholikow DDA, dostepna za darmo w ramach NFZ w kazdym wiekszym miescie). nie ma znaczenia z jakiej rodziny pochodze (wszyscy, nawet ci z rodzin tzw."niepatologicznych") musimy nauczyc sie zmieniac wzorce nabyte w naszych rodzinach pochodzenia, a to zmienia nasze zycie i prowadzi ku lepiej, szczesliwiej....powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam. Koniecznie musi się Pani zgłosić po pomoc i wsparcie na psychoterapię. I to jak najszybciej! Najwłaściwiej byłoby wybrać ośrodki przeznaczone dla DDD i DDA - dzieci domów dysfunkcyjnych. Niestety powielanie nabytych zachowań w dzieciństwie jest wizerunkiem najczęściej spotykanym. Proszę poszukać w obrębie Pani miejsca zamieszkania Przychodni/ Ośrodków Pomocy osobom Uzależnionym od środków Psychoaktywnych (alkohol, narkotyki). Działają za darmo, a w przychodni skupieni są odpowiedni specjaliści (psychoterapeuci, psycholodzy, psychiatrzy, trenerzy). Mają strony internetowe, tam zasięgnie Pani informacji i umówi się na spotkanie). Czeka Panią długotrwałe leczenie emocjonalne. Nauczy się Pani rozumienia i kontrolowania własnych emocji. Powodzenia